Awarie elektryczne Częstochowa

Usuwanie awarii elektrycznych

Najczęstszymi przyczynami awarii elektrycznych w domach i mieszkaniach są przeciążenia oraz zwarcia i przepięcia.
 1. Przeciążenia elektryczne.
  Wraz z rozwojem technologii używamy w naszych domach coraz więcej urządzeń elektrycznych. W znacznym stopniu podnoszą one komfort naszego życia codziennego. Każde kolejne urządzenie powoduje niestety dociążenie naszej instalacji, co może skutkować w najlepszym wypadku wybiciem bezpiecznika. W przypadku starszych, wyeksploatowanych instalacji lub źle dobranych zabezpieczeń nadprądowych sytuacja może przybrać zdecydowanie gorszy obrót. Jeden z przewodów może ulec upaleniu przez co stracimy możliwość korzystania ze wszystkich lub części gniazd danego obwodu elektrycznego. W takim wypadku niezbędna może się okazać wizyta specjalisty, który zlokalizuje i usunie usterkę.
 2. Zwarcia i przepięcia elektryczne.
  Przepięcie elektryczne to krótkotrwały i nagły wzrost napięcia w sieci. Powodowane są z reguły awariami sieci, zwarciami czy też wyładowaniami atmosferycznymi. Przepięcia bywają bezlitosne dla sprzętu elektronicznego i elektrycznego w naszych domach. Zapobiegać im mogą zainstalowane w naszej instalacji ograniczniki przepięć, których zadaniem jest odprowadzenie nadmiarowej wartości napięcia do ziemi. Przyczyną zwarcia elektrycznego jest przeważnie uszkodzony sprzęt lub przewody elektryczne. Z reguły zwarciu towarzyszy wybicie bezpiecznika. Zwarcie może mieć charakter długotrwały lub chwilowy. W przypadku tego pierwszego podniesienie bezpiecznika może być niemożliwe i skutkować wybiciem zabezpieczenia wyższego stopnia.
Awaria elektryczna

Z jakimi awariami elektrycznymi najczęściej zgłaszają się klienci?

 • brak prądu w budynku/mieszkaniu;
 • brak prądu w części budynku/mieszkania;
 • brak prądu w gniazdku lub brak światła w pokoju;
 • iskrzenie lub zapach spalenizny w okolicach osprzętu instalacji elektrycznej;
 • często palący się bezpiecznik topikowy;
 • wybijanie wyłącznika różnicowoprądowego.

Usunięcie usterki ze względów bezpieczeństwa należy zlecić doświadczonemu elektrykowi. Większość awarii udaje się rozwiązać od ręki, niestety nie które wymagają dalszych prac w postaci modernizacji instalacji elektrycznej.

Call Now Button