Instalacje elektryczne - elektryk Częstochowa.
Elektryk Częstochowa
Szukasz dobrego elektryka w Częstochowie, który pomoże Ci w usunięciu usterek lub wykona dla Ciebie nową instalację elektryczną? Jestem elektrykiem z Częstochowy, który sprawnie zrealizuje dla Ciebie najpopularniejsze usługi i zlecenia elektryczne takie jak: podłączenie płyty indukcyjnej, piekarnika czy wymiana bezpieczników, gniazd czy lamp. Jako elektryk z uprawnieniami SEP kompleksowo wykonam dla Ciebie instalację elektryczną, alarmową czy monitoringu wizyjnego.
Jakie prace wykona dla Ciebie elektryk?
Drobne prace elektryczne
Elementy instalacji elektrycznej
TABLICA ROZDZIELCZA
Zwana również rozdzielnicą lub tablicą bezpiecznikową. Znajdują się w niej odpowiednie zabezpieczenia – wyłączniki różnicowoprądowe, wyłączniki przepięciowe, bezpieczniki itp. Do tablicy doprowadzone są wszystkie obwody elektryczne z naszego domu, wewnętrzna linia zasilająca oraz przewód ochronny od uziemienia.
WLZ – WEWNĘTRZNA LINIA ZASILAJĄCA
Przewód poprowadzony od przyłącza do tablicy rozdzielczej w domu.
GNIAZDA I ŁĄCZNIKI
To właśnie z tych elementów instalacji elektrycznej korzystamy na co dzień. Odpowiednio rozmieszczone poprawiają komfort naszego życia. Dlatego warto przed ich instalacją zaplanować przyszłe umeblowanie oraz rozmieszczenie sprzętów elektrycznych w naszym domu. Dzięki temu korzystanie z instalacji odbiorczej będzie wygodne i intuicyjne.
UZIEMIENIE ELEKTRYCZNE
Wykonanie uziemienia znacznie poprawia bezpieczeństwo korzystania z instalacji elektrycznej. To właśnie uziom zapewnia właściwe funkcjonowanie wyłączników różnicowoprądowych. Chronią nas one przed pojawieniem się niebezpiecznego napięcia na metalowych obudowach sprzętu AGD, w trakcie ich awarii.
FAQ Instalacje elektryczne
Jak załawić podłączenie prądu w Częstochowie?
- W pierwszym kroku udajemy się do geodety, który stworzy dla nas mapę - plan zabudowy, na którym zaznaczy położenie domu oraz planowanego przyłącza elektrycznego.
- Następnie składamy wniosek o warunki przyłączenia do sieci u lokalnego dostawcy energii (np. PGE, Tauron). Do wniosku trzeba dołączyć stosowne załączniki takie jak: dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości, plan zabudowy lub szkic sytuacyjny i inne (w zależności od wymogów zakładu energetycznego).
- Na podstawie złożonego wniosku zakład energetyczny wyda nam warunki przyłączenia wraz z propozycją umowy na jego wykonanie.
- Podpisujemy umowę i wnosimy opłatę za wykonanie przyłącza.
- Zakład energetyczny realizuje budowę przyłącza.
- Zlecamy elektrykowi wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej. Elektryk wykonuje dla nas instalację i doprowadza przewód do przyłącza.
- Zakład energetyczny odbiera instalację, podłącza przygotowany przez naszego elektryka przewód do przyłącza i zakłada w nim licznik.
- Podpisujemy umowę na sprzedaż energii elektrycznej.
Jaki rodzaj przyłącza wybrać?
Istnieją trzy rodzaje przyłączy elektrycznych opisane poniżej. Wybór jest dość prosty - lepszym rozwiązaniem jest przyłącze kablowe - ziemne. Determinują nas jednak panujące warunki techniczne i koszty, które możemy w związku z nimi ponieść.
- Przyłącze kablowe - kable prowadzone pod ziemią. W tym wypadku skrzynka z licznikiem montowana jest w linii ogrodzenia. Jest to wygodne rozwiązanie podczas przyszłych odczytów zużycia prądu, gdyż pracownik zakładu energetycznego jest w stanie dokonać taki odczyt bez wchodzenia na posesję.
- Przyłącze powietrzne - kabel prowadzony napowietrznie od przewodów napowietrznej linii energetycznej. Jest to znacznie rzadziej stosowane rozwiązanie, przeważnie w starszym budownictwie. Kabel przy tym rozwiązaniu doprowadzony jest do ściany domu lub do stojaka na dachu. Minusem takiego przyłącza jest również estetyka oraz większa podatność na uszkodzenia.
- Przyłącze powietrzno-kablowe - kabel zasilający prowadzony jest odcinkami napowietrznie i ziemią.
Jaką moc przyłączeniową wpisać we wniosku o warunki przyłączenia do sieci elektrycznej?
Najszybszą odpowiedzią na to pytanie jest: 15kW. W obecnych czasach rzadko stosuje się mniejszą wartość dla nowych przyłączy. Zwróć uwagę, iż mówimy tu o budownictwie jednorodzinnym. Kiedy należy wybrać większą wartość?
- jeżeli dom będzie ogrzewany prądem;
- gdy budynek będzie zamieszkiwany przez większą ilość osób;
W przypadku gdy nie będziemy mieć w domu kuchni elektrycznej i elektrycznego podgrzewacza wody możemy zdecydować się nawet na niższą wartość tj. 10kW.
Opinie Klientów - Elektryk Częstochowa:
Zależało mi, aby instalacja została wymieniona do końca miesiąca. Pan Przemek obiecał i dotrzymał słowa:) Polecam
Przed wykonaniem instalacji dostałem widełki cenowe, zależne od ilości materiału, który zostanie użyty. Zmieściliśmy się w dolnym pułapie wyceny. Uczciwy fachowiec.
Instalacja wykonana zgodnie z ustaleniami